Postup pri realizácii zakázok práškovým lakovaním

Každá nová zakázka je posudzovaná individuálne a už procesu dohadovania podmienok je venovaná patričná náležitosť. Naším záujmom je, aby náš zákazník mal dosť poznatkov na vlastné rozhodnutie a mal ponuknuté rôzne alternatívy. Postup pri dojednávaní podmienok zakázky má niekoľko krokov:

1. voľba predpovrchovej úpravy

Podľa stavu povrchu výrobkov v akom budú dodávané resp. podľa stavu v akom je ich zákazník schopný alebo ochotný priniesť a podľa jeho požiadavok na niektoré výsledné vlastnosti náteru (oteruvzdornosť, koróznu odolnosť, vzhľad, ) sa zvolí najúčinnejša a najekonomickejšia metóda predpovrchovej úpravy. Do úvahy prichádza:
 • mechanické očistenie Fosfátovanie
 • odmasťovanie
 • morenie
 • fosfátovanie
 • zinkovanie
 • metalizácia a pod

Pri tomto rozhodovaní využívame naše skúsenosti, ktoré vzhľadom na rôznorodosť zakázok a dlhoročné tradície máme.

Pri požiadavkách zákazníkov na koróznu odolnosť výsledného náteru využívame okrem všeobecných poznatkov aj výsledky z vlastných koróznych skúšok, ktorými dlhodobo sledujeme stupeň podkorodovania práškovo lakovaných vzoriek v závislosti od rôznych metód predpovrchových úprav. Tieto skúšky sú vykonávané na vzorkách umiestnených v soľnej komore, v kondenzačnej komore, na miestach trvalého vplyvu vonkajších poveternostných podmienok a na miestach s obmedzeným vplyvom vonkajších poveternostných podmienok.

2. voľba požadovanej farby

Podľa požiadavok zákazníka na farebný odtieň, podľa umiestnenia finálneho výrobku v interiery alebo exteriery a podľa požiadavok na výsledný vzhľad povrchu sa zvolí požadovaná farba.

Zákazník má možnosť vybrať si farby:
 • ľubovoľného farebného odtieňu podľa vzorkovnice RAL
 • rôznych špeciálnych odtieňov (metalizované, perleťové, reflexné, rôzne imitácie napr. ocele, medi, zlata, eloxu, mramoru, dreva a pod.)
 • s rôznym leskom povrchu (vysokolesklé, lesklé, pololesklé, matné )
 • s rôznou štruktúrou povrchu ( hladké, jemneštrukturálne, hruboštrukturálne, kladivkové, antiky )
 • pre vnútorné alebo vonkajšie použitie
Pre tento účel máme k dispozícii viacero vzorkovníkov od výrobcov farieb, ale máme tiež svoje vlastné "reálne" vzorky o veľkosti 100 x 100 mm s rôznymi farebnými odtieňmi ako aj s ukážkami rôznych druhov štruktúr povrchov a stupňov ich lesklosti. Značnú časť farieb (cca 150 druhov) máme na sklade a tie ktoré nemáme, vieme si spravidla do 2 dní zabezpečiť.

3. stanovenie ceny za spotrebovanú farbu

Cena za spotrebovanú farbu sa určí podľa ceny zvolenej farby a celkovej striekanej plochy.

4. stanovenie ceny za realizáciu povrchovej úpravy

V závislosti od tvaru výrobkov, ich zložitosti, rozmerov, váhy, hrúbky použitých materiálov, možnosti ich vešania a samozrejme podľa požadovaného množstva výrobkov sa stanoví cena za samotné striekanie a vypaľovanie a následne cena za celkové prevedenie povrchovej úpravy vrátane vypočítanej spotreby farby.

Súčasťou ceny za povrchovú úpravu je aj jednoduché zabalenie výrobkov a to takým spôsobom, aby pri preprave k zákazníkovi nedošlo pri bežnej manipulácii k poškodeniu výsledného náteru.

Naša firma v prípade požiadaviek uskutoční aj finálne zabalenie výrobkov na expedíciu napr. do krabíc ako aj samotnú nakládku na kamion. S balením máme dostatok skúsenosti a patrí to k naším bežným činnostiam.

Rôznorodosť
výrobkov
Práškovo lakujeme rozličné kovové výrobky z ocele a hliníka od maličkých až do veľkosti 6,5 x 2,2 x 1,2 m.
Striekanie
diskov
Práškovými farbami striekame hliníkové a oceľové disky na osobné aj nákladné autá, motorky a veteránov. 
Prijateľné
ceny
Cena za práškové lakovanie závisí od mnohých faktorov, preto pre každý typ výrobkov stanovujeme cenu zvlášť a tak aby bola obojstranná spokojnosť.
Balenie a
doprava
V prípade potreby zrealizujeme aj montáž a expedičné balenie nastriekaných výrobkov ako aj prepravu k Vám.