Striekanie diskov

Práškovým lakovaním je možne povrchovo upravovať rozličné kovové výrobky. Jednými z ních sú aj disky kolies automobilov. Striekame disky z ľahkých zliatin (elektróny) aj plechové disky všetkých priemerov.

Postup a zásady pri striekaní diskov:
 • disky, ktoré k nám donesiete je potrebné mať samozrejme vyzuté, nesmú byť na nich ventily, závažia, krytky ani žiadne iné komponenty, ktoré by bránili striekaniu a nevydržali teplotu cca 200°C

 • podľa stavu v akom máte disky sa zvolí postup predpovrchovej úpravy, ktorou sa čo najvhodnejšie pripravý povrch disku tak, aby výsledný nastrek bol čo najlepší, jednak čo do vzhľadu a jednak z hľadiska priľnavosti farby:
  • pokiaľ je pôvodná farba na disku značne poškodená a odlupuje sa, odporúčame disk pred striekaním opieskovať, čím sa odstráni pôvodná farba, disk sa pritom vyčistí a zároveň sa vytvorí homogénny povrch, ktorý zabezpečí vynikajúcu priľnavosť konečného náteru
  • pokiaľ bol disk pred tým dobre nastriekaný, farba sa neolupuje, ale je len mierne opotrebovaná, potom nie je nevyhnutné disk pieskovať, ale je potrebné ho precízne ručne vyčistiť, eventuálne vhodne poobrusovať a zamaskovať proti nastriekaniu dosadacej plochy na brzdový kotúč.

V prípade ručného čistenia je možné uplatniť v zásade 2 alternatívy prípravy disku pred striekaním:

 1. predpovrchovú úpravu si urobí, alebo zabezpečí zákazník sám a k nám donesie disk už v stave vhodnom na striekanie – v tomto prípade zákazník aj sám zodpovedá za prípadné vady, ktoré vzníknú z dôvodu nevhodnej predpovrchovej úpravy. Pozor ! v žiadnom prípade nepoužívajte na čistenie chemické činidlá ako acetón, toluén, ktoré môžu do pôvodnej farby nasiaknúť, rozleptať ju resp. nejakým iným spôsobom s ňou zreagovať, čo následné spôsobí po vypálení vady vo forme pľuzgerov, alebo flekov a tým sa znehodnotí výsledná povrchová úprava
 2. predpovrchovú úpravu vykonáme my – vtedy samozrejme zodpovedáme za prípadné vady

 • zákazník si vyberie požadovanú farbu. Vo firme máme k dispozícií reálne vzorky farieb. Možné alternatívy výberu farieb, zoradené podľa finančnej náročnosti od najlacnejších variant smerom k drahším:
  • základné odtiene - biele, čierne, modré, zelené, šedé, hnedé z RAL vzorkovníka + strieborná metalíza jednovrstvová. Všetky farby z tejto skupiny nie je nutné finálne lakovať transparentným lakom, ale pre dodatočné zvýšenie výslednej mechanickej odolnosti je to možné
  • vybrané odtiene – žlté, oranžové, červené, rôzne strieborné metalízy s perleťovým alebo chrómovým efektom, zlaté matalízy a pod. Niektoré z týchto farieb nie je nutné lakovať (ale môžu sa), niektoré je nutné lakovať.

 • stanovenie ceny za striekanie. Cena za striekanie diskov kolies závisí od:
  • typu diskov (plechové sú cca o 10% lacnejšie ako elektrony)
  • veľkosti diskov
  • zvoleného farebného odtieňa
  • počtu diskov

 • cena za prípravu diskov na striekanie závisí od stavu v akom donesiete disky a od toho, či je nutné disk pred striekaním opieskovať, alebo ručne očistiť - teda od voľby predpovrchovej úpravy, ktorú je nutné zrealizovať pre dobrý výsledok.
Rôznorodosť
výrobkov
Práškovo lakujeme rozličné kovové výrobky z ocele a hliníka od maličkých až do veľkosti 6,5 x 2,2 x 1,2 m.
Striekanie
diskov
Práškovými farbami striekame hliníkové a oceľové disky na osobné aj nákladné autá, motorky a veteránov. 
Prijateľné
ceny
Cena za práškové lakovanie závisí od mnohých faktorov, preto pre každý typ výrobkov stanovujeme cenu zvlášť a tak aby bola obojstranná spokojnosť.
Balenie a
doprava
V prípade potreby zrealizujeme aj montáž a expedičné balenie nastriekaných výrobkov ako aj prepravu k Vám.