Postup pri realizácii zakázok práškovým lakovaním

Každá nová zakázka je posudzovaná individuálne a už procesu dohadovania podmienok je venovaná patričná náležitosť. Naším záujmom je, aby náš zákazník mal dosť poznatkov na vlastné rozhodnutie a mal ponuknuté rôzne alternatívy. Postup pri dojednávaní podmienok zakázky má niekoľko krokov:

1. voľba predpovrchovej úpravy

Podľa stavu povrchu výrobkov v akom budú dodávané resp. podľa stavu v akom je ich zákazník schopný alebo ochotný priniesť a podľa jeho požiadavok na niektoré výsledné vlastnosti náteru (oteruvzdornosť, koróznu odolnosť, vzhľad, ) sa zvolí najúčinnejša a najekonomickejšia metóda predpovrchovej úpravy. Do úvahy prichádza:
 • mechanické očistenie Fosfátovanie
 • odmasťovanie
 • morenie
 • fosfátovanie
 • zinkovanie
 • metalizácia a pod

Pri tomto rozhodovaní využívame naše skúsenosti, ktoré vzhľadom na rôznorodosť zakázok a dlhoročné tradície máme.

Pri požiadavkách zákazníkov na koróznu odolnosť výsledného náteru využívame okrem všeobecných poznatkov aj výsledky z vlastných koróznych skúšok, ktorými dlhodobo sledujeme stupeň podkorodovania práškovo lakovaných vzoriek v závislosti od rôznych metód predpovrchových úprav. Tieto skúšky sú vykonávané na vzorkách umiestnených v soľnej komore, v kondenzačnej komore, na miestach trvalého vplyvu vonkajších poveternostných podmienok a na miestach s obmedzeným vplyvom vonkajších poveternostných podmienok.

2. voľba požadovanej farby

Podľa požiadavok zákazníka na farebný odtieň, podľa umiestnenia finálneho výrobku v interiery alebo exteriery a podľa požiadavok na výsledný vzhľad povrchu sa zvolí požadovaná farba.

Zákazník má možnosť vybrať si farby:
 • ľubovoľného farebného odtieňu podľa vzorkovnice RAL
 • rôznych špeciálnych odtieňov (metalizované, perleťové, reflexné, rôzne imitácie napr. ocele, medi, zlata, eloxu, mramoru, dreva a pod.)
 • s rôznym leskom povrchu (vysokolesklé, lesklé, pololesklé, matné )
 • s rôznou štruktúrou povrchu ( hladké, jemneštrukturálne, hruboštrukturálne, kladivkové, antiky )
 • pre vnútorné alebo vonkajšie použitie
Pre tento účel máme k dispozícii viacero vzorkovníkov od výrobcov farieb, ale máme tiež svoje vlastné "reálne" vzorky o veľkosti 100 x 100 mm s rôznymi farebnými odtieňmi ako aj s ukážkami rôznych druhov štruktúr povrchov a stupňov ich lesklosti. Značnú časť farieb (cca 150 druhov) máme na sklade a tie ktoré nemáme, vieme si spravidla do 2 dní zabezpečiť.

3. stanovenie ceny za realizáciu povrchovej úpravy

V závislosti od tvaru výrobkov, ich zložitosti, rozmerov, váhy, hrúbky použitých materiálov, možnosti ich vešania a samozrejme podľa požadovaného množstva výrobkov sa stanoví cena za samotné striekanie a vypaľovanie.

"Štvorákové ceny" nemáme. Ceny počítame individuálne na každý výrobkov zvlášť.

Určia sa platobné podmienky. Pri jednorázových zákazkách je to platba vopred. Pri pravidelných zákazkách sa dohodnú termíny splatnosti a tovar je vydaný na dodací list ( pri nových zákazníkoch je to platba v hotovosti pri prvých troch zákazkach, aby sme si overili solventnosť zákazníka ).

4. realizácia povrchovej úpravy

Po odsúhlasení ceny sa začína proces povrchovej úpravy, podľa dohodnutých podmienok. Prvý proces je predpovrchová úprava, samotné striekanie, vypálenie v peci podľa predpísaných parametrov farby a hrúbky materiálu a po vychladnutí zabalenie výrobkov.

Súčasťou ceny za povrchovú úpravu je aj jednoduché zabalenie výrobkov a to takým spôsobom, aby pri preprave k zákazníkovi nedošlo pri bežnej manipulácii k poškodeniu výsledného náteru.

Naša firma v prípade požiadaviek uskutoční aj finálne zabalenie výrobkov na expedíciu napr. do krabíc ako aj samotnú nakládku na kamion. S balením máme dostatok skúsenosti a patrí to k naším bežným činnostiam.

5. expedícia zákazky

Po ukončení všetkých procesov povrchovej úpravy naša administratívna pracovníčka informuje zákazníka o ukončení povrchovej úpravy. V tom čase sú už výrobky zabalené a pripravené na expedíciu.

Rôznorodosť
výrobkov
Práškovo lakujeme rozličné kovové výrobky z ocele a hliníka od maličkých až do veľkosti 6,5 x 2,2 x 1,2 m.
Striekanie
diskov
Práškovými farbami striekame hliníkové a oceľové disky na osobné aj nákladné autá, motorky a veteránov. 
Prijateľné
ceny
Cena za práškové lakovanie závisí od mnohých faktorov, preto pre každý typ výrobkov stanovujeme cenu zvlášť a tak aby bola dosiahnutá obojstranná spokojnosť.
Balenie a
doprava
V prípade potreby zrealizujeme aj montáž a expedičné balenie nastriekaných výrobkov ako aj prepravu k Vám.