Striekanie diskov

Počas celej existencie firmy pre nás bola kvalita a spokojný zákazník na prvom mieste. Práve top kvalita bol jeden z aspektov, prečo sme sa rozhodli, ísť do nepreskúmaných vôd striekania diskov. Keď sme začínali s týmito experimentami, na Slovensku bolo len zopár práškových lakovní a samotnému striekaniu diskov sa nevenoval nikto. Nemali sme od koho odpozorovať spôsob a techniku striekania, neexistoval YouTube a tak sme sa učili na svojich chybách. Vylepšovali sme technológiu, skúšali sa kvalitnejšie farby, menili sa postupy striekania a výsledkom je doteraz zaužívaný postup, ktorý dosahuje najvyššiu kvalitu.

Postup a zásady pri striekaní diskov
 • Disky, ktoré k nám donesiete, je vhodnejšie mať vyzuté. Nesmú byť na nich ventily, závažia, krytky ani žiadne iné komponenty, ktoré by bránili striekaniu a nevydržali teplotu cca 200°C. V spolupráci s pneuservisom, ktorý sídli v areáli, vieme zabezpečiť vyzutie aj obutie s vyvážením. Takže nie je problém ani keď donesiete disky s gumami.

 • Kolesá automobilov vo všeobecnosti vieme rozdeliť na dva typy, podľa materiálu z ktorých sú vyrobené. My sa zameriavame hlavne na tie, ktoré sa vyrábajú zo zliatiny hliníka tzv. elektróny.  Oproti plechovým diskom majú okrem faktu, že sú krajšie, výhodu aj v tom, že nehrdzavejú. Nech sa pri lakovaní "plecháčov" snažíme ako chceme, skôr či neskôr aj tak v niektorých miestach začnú hrdzavieť a to je dôvod, prečo ich neradi lakujeme.

 • Podľa stavu v akom máte disky, sa zvolí postup predpovrchovej úpravy. Predpovrchová úprava je dôležitým krokom k tomu, aby bol výsledok čo najlepší. Jednak má vplyv na celkový konečný vzhľad disku, ale aj na priľnavost farby.
  • ​Ak je disk úplne nový, povrch stačí dobre odmastiť. Farba bude držať na pôvodnej farbe disku. Problém môže nastať, ak pôvodná farba nedrží dobre a tá sa neskôr začne odlupovať spolu s našou farbou. 
  • Pokiaľ je disk používaný a pôvodná farba na disku je poškodená, prípadne sa odlupuje, je nevyhnuté disk pred striekaním opieskovať. Opieskovaním sa odstráni pôvodná farba, disk sa pritom vyčistí a zároveň sa vytvorí homogénny povrch, ktorý zabezpečí vynikajúcu priľnavosť konečného nástreku.
  • Pokiaľ bol disk predtým už práškovo lakovaný, farba sa neolupuje, ale je len mierne opotrebovaná, potom nie je nevyhnutné disk pieskovať. Každopádne je potrebné ho precízne ručne vyčistiť, eventuálne vhodne poobrusovať. Tento spôsob je časovo veľmi náročný a vzhľadom na tvar diskov je skoro nemožné to urobiť na 100%.
 • Zákazník si má možnosť vybrať zo základných RAL odtieňov v lesklom alebo matnom prevedení, prípadne zo šiestich metalických farieb, štyroch neónových a štyroch dichroických farieb, ktoré menia vzhľad podľa uhlu pohľadu.
  Farby si môžete pozrieť vo:
  Ak sa neviete rozhodnúť, pokojne nás navštívte a pri výbere Vám možno pomôže 20 reálne nastriekaných vzorkových diskov vo farbách podľa Vzorkovníka farieb na disky a vyše 500 ks nastriekaných vzoriek v RAL odtieňoch.

  Nakoľko sa práškové farby nedajú miešať a kupujeme už hotové farby, nevieme Vám nastriekať disky do pôvodných farieb. Musíte si vybrať z ponúkaných farebných možností.

  Z toho istého dôvodu nie je možné nastriekať len 1 kus, lebo bude iný ako ostatné 3. Ak chcete opraviť kusovky musíte sa obrátiť na autorizovaný servis, prípadne si kúpiť nový disk.

  Tak isto Vás musíme upozorniť, že nie sme schopný disky nalakovať dvojfarbne. Z technologického hľadiska je to skoro nemožné. V prípade dvojfarebnej kombinácie je potrebné kombinovať práškové a mokré lakovanie.

 • Cena za striekanie diskov kolies závisí od:
  • typu diskov
  • stavu diskov
  • typu predpovrchovej úpravy
  • veľkosti diskov
  • zvoleného farebného odtieňa
  • počtu diskov

  Ak chcete zistiť presnú cenu za striekanie, vyplnte formulár na pravej strane tejto stránky, prípade sa informujte telefonicky na čísle +421 910 437 555.

 • Vďaka spolupráci s inými firmami Vám vieme zabezpečiť kompletný servis. 
  • V prípade potreby vieme zabezpečiť vyzutie, obutie a vyváženie diskov za sumu 30 € / sada bez DPH.
  • Ak by ste mali poškodený, prasknutý, alebo inak mechanicky zdeformovaný disk, vieme Vám pomôcť vyriešiť tento problém. Stanovenie ceny opravy je individuálne a závisí od veľkosti poškodenia.

Zisti si cenu

Pre odoslanie správy
prepíšte text z obrázku.