Technológia

Striekacie zariadenia

Striekacie zariadenie NORDSON Encore
pre elektrostatické nanášanie práškovej farby Systém zahŕňa inovovanú pištoľ a plne digitalizovanú riadiacu jednotku, ktorú je možné ľahko ovládať a ktorá zaisťuje konzistentný a reprodukovateľný výkon celého systému. Patentovaný systém Nordson Select Charge® nám umožňuje rýchlu voľbu dopredu naprogramovaných pracovných režimov, ktoré zaisťujú najlepšie výsledky práce v širokom rozsahu pracovných úloh vrátane lakovania vnútorných častí výrobkov, aplikáciu metalických farieb a prestriekavanie.
Striekacie zariadenie NORDSON Sure Coat
pre elektrostatické nanášanie práškovej farby Starší a mimoriadne spoľahlivý striekací systém od firmy Nordson, ktorý používame už takmer 10 rokov. Sure Coat je veľmi úspešným predchodcom v súčastnosti vyrábaného typu Encore a je taktiež vybavený automatickým riadením ionizácie, čo nám vďaka optimálnej úrovni nabíjania práškovej farby pomáha dosahovať vynikajúcich výsledkov pre širokú škálu rôznorodých výrobkov.
Striekacia pištol TRIBO PRSTEN 03
pre elektrokinetické nanášanie farby Pištoľ je určená pre nanášanie práškov, kt. sú schopné získať el. náboj trením. Tento systém využívame pre tvarovo členité dielce, hlboké dutiny, drôtený program, vrchné vrstvy a prestriekávanie už nastriekaných dielov.
Striekacia pištol EKP M+Z1
pre elektrokinetické nanášanie farby Pištoľ je určená pre manuálne nanášanie práškových farieb z nádobky. Prednosťou pištole je jednoduchosť, spoľahlivosť a ľahká zmena odtieňa farby. Využívame ju predovšetkým pri striekaní kusových zakázok

Striekacie kabíny

Striekacia kabína 1
IDEAL LINE (cyklónová)

Cyklónová priebežná striekacia kabína slúži na nanášanie práškových farieb na povrchy výrobkov. Jej prednosťou je , že dokáže spoľahlivo zachytiť farbu, ktorá neostala na výrobku (prestrek) tak, že táto farba sa dá opätovne použiť pri striekaní výrobkov, čo znižuje náklady na striekanie výrobkov. (využíva sa len pri väščích sériach). V tejto kabíne môžme striekať výrobky len do určitého rozmeru, ktorý je limitovaný rozmermi priechodzieho otvoru kabíny Rozmery otvoru do kabíny : 2000 x 700 mm

Striekacia kabína 2
WAGNER Basic 8000 (s filtrami)

Striekacia kabína Wagner je vlastne odsávacia stena, ktorá vťahuje okolitý vzduch do seba. Prúdením vzduchu je prebytočný prášok strhávaný, filtrovaný filtračnými patrónami a vypúšťaný späť do haly. Táto kabína nedokáže farbu recyklovať, resp. recyklácia je pomerne obtiažna a v našej firme sa na tomto zariadení nevyužíva. Na tejto kabíne vieme nastriekať výrobky prakticky neobmedzeného rozmeru. Obmedzením sú v tomto prípade len rozmery pece.

Pec a dopravník

Vypaľovacia pec (3 v 1)

Vypaľovacia pec H+V VDM Grygov TKS120.PKZVO vnútorné rozmery pece : 6600 x 1250 x 2750 mm (dlžka x šírka x výška) Plynová vypaľovacia pec je konštruovaná na našu požiadavku ako dvojzónová, so zasúvateľnou tepelne izolovanou prepážkou, ktorá rozdelí celú pec na dve samostatné pece so samostatnými regulátormi väčia zóna : 4200 x 1250 x 2750 mm menšia zóna : 2200 x 1250 x 2750 mm Každá zo zón má samostatnú programovateľnú reguláciu a samostatný vchod, čo nám napr. umožňuje súčastne vypaľovať dve rôzne zákazky pri dvoch rôznych farbách a pri rôznych vypaľovacích podmienkach. Týmto riešením máme v podstate tri rôzne veľké pece v jednej konštrukci. To nám umožňuje flexibilne reagovať na charakter práve realizovaných zákazok. Vďaka tomu vieme energeticky úsporne realizovať ako malé, tak veľké zákazky.

Podvesný dopravník

Koľajovým podvesným dopravníkom Conductix Wampfler vieme efektívne s minimom vynaloženej námahy premiestňovať a otáčať výrobky medzi jednotlivými fázami práškového lakovania. max. hmotnosť výrobkov na jeden transportný vozík : 125 kg Súčasťou dopravníka je aj parkovisko pre chladnutie a skladanie práškovo nalakovaných výrobkov, 3 päťdráhové presuvne. Transportné vozíky sme si konštruovali svojpomocne na základe naších dlhoročných skúseností s práškovým lakovaním. Otáčanie výrobkov pre nástrek druhej strany je možné priamo na transportných vozíkoch, alebo v prípade dlhších výrobkov pomocou točne, ktorá je súčasťou podvesného dopravníka.

Úplne nová
technológia
Osadenie novej technológie rozširilo naše možnosti a sortiment výrobkov, zvýšilo efektivitu  práce a flexibilitu realizácie zakazok.
2 striekacie
pracoviská
Dve samostatné striekacie kabíny rozšírili možný sortiment výrobkov a umožňujú napr. realizovať naraz dve rôzne zákazky na dve rôzne farby.
Väčšia
pec
Nová pec má vnútorné rozmery 6600 x 2750 x 1250 mm, pričom ju vieme rozdeliť na 2 menšie samostatne regulovateľné pece.
Podvesný
dopravník
Dôsledne premyslený dopravník s troma presuvňami a točnou umožňuje efektívne presúvanie a otáčanie výrobkov podľa potreby.